Тарифи на комуналку: хто, скільки і як буде платити

logo


В уряді України обіцяють, що більше різкого підвищення тарифів на послуги ЖКГ не передбачається. Єдиною зміною може стати перегляд ціни на газ, проте наразі в Кабміні стверджують, що це не доцільно.

В Міністерстві соціальної політики заявляють, що основні етапи підвищення тарифів на комунальні послуги в Україні вже позаду, повідомляє Народна Правда. Зокрема, минулої весни мав місце завершальний етап зростання тарифів на електроенергію, а восени 2016 року ціна на природний газ зросла до 6,879 гривні за один кубічний метр.

Тоді голова уряду Володимир Гройсман зауважив, що в питанні встановлення єдиних тарифів на газ в Україні поставлено крапку, і це стане «останнім підвищенням ціни на газ в житті нашої держави».

Проте, експерти не впевнені, що урядовці дотримають свого слова. Справа в тому, що в постанові Кабміну закладено механізм перегляду тарифів на газ два рази на рік відповідно до ситуації на ринку. Тому, існує думка, що згадане підвищення тарифів не є останнім. В такому випадку, це потягне за собою рішення НКРЕКП про нові тарифи на централізоване опалення та гаряче водопостачання.

Нагадаємо, у 2018 році мешканців Києва чекає підвищення тарифів на водопостачання. Справа в тому, що «Київводоканал» заклав таке зростання цін у свої фінансові плани, і буде домагатись цього від регулятора.

А стосовно тарифів на теплопостачання теж слід очікувати змін. Це стало зрозуміло після того, як Кабмін затвердив новий порядок розрахунків тарифів на теплову енергію.