Тамара Соляник: Тернопільщина – сприятливий регіон для розвитку малого та середнього бізнесу

logo


Тамара Соляник: Тернопільщина – сприятливий регіон для розвитку малого та середнього бізнесу

Вересень 9, 2017  

1Ті реформи, які відбуваються в країні, ще з більшою активністю здійснюються зараз у Тернопільській області. Для цього є ряд об’єктивних і суб’єктивних факторів, а також географічна локація області і досвід, який вона переймає від сусідніх країн-партнерів. Про це зазначила директор Програми USAID «Лідерство в економічному врядуванні» (ЛЕВ) Тамара Соляник у рамках відзначення на Тернопільщині Дня підприємця.

«Ми з великим задоволенням працюємо у Тернопільській області щодо розбудови ділового клімату для малого та середнього бізнесу. Варто відзначити, що державна політика у напрямі розвитку бізнесу багато років була неактивною. Тобто влада у своїй політиці найчастіше реагувала на ті виклики, які пропонували суспільство та бізнес. Наразі ж маємо перехід у більш активну політику і великою мірою, завдяки розумінню, що має бути спільна відповідальність і влади, і бізнесу за те, що відбувається в країні», – зауважила Тамара Соляник.

При цьому, вона підкреслила, що внесок малого та середнього бізнесу у розвиток області стає все більшим. «Бізнес починає відчувати, що він не повинен чекати, що влада дасть якісь кошти. У свою чергу влада повинна створювати умови для того, щоб бізнес не підтримувати, а щоб його стимулювати. Водночас, ми бачимо, що в системі глобальної економіки Тернопільська область повинна знайти своє місце. А це означає, що майбутнє за запровадженням інформаційних технологій та за тим бізнесом, який використовує інновації і креативні ідеї. Таким чином, з боку влади потрібно усунути всі бар’єри, які є, усунути застарілі норми. І у Тернопільській області це вже відбувається», – акцентувала Тамара Соляник.Читайте также: