Свинина на ринках вже дорожча, ніж в Європі

logo


Свинина на ринках вже дорожча, ніж в Європі

Ціни на м’ясо зі свинини зросли в рази

hjgkmnbnm

Наступного року ціни виростуть ще на 10-12%

Ціни в українських супермаркетах на деякі товарні позиції вже зрівнялися з європейськими. Наприклад, свинина навіть обігнала чимало наших європейських сусідів.

— Ми вже й не дуже дивуємося, що ціни на продукти в Україні нерідко бувають вищі за європейські, — вважає голова Асоціації постачальників роздрібних мереж Олексій Дорошенко. — Середня ціна на свинину з кісткою, за даними Держстату, зараз 101,3 грн. А вирізка свинини для гриля або відбивної, в українському гіпермаркеті, вже продають за 159,99 грн. У той же час у Литві і Румунії ціна на таке ж м’ясо становить 149,2 грн., в Угорщині — 152,7 грн., а в Польщі — 158,4 гривні. 2018 року європейське м’ясо дедалі частіше з’являтиметься на полицях українських магазинів.

Мінфін заклав до проекту бюджету курс долара на наступний рік на рівні 29,3 грн. Через це можуть і далі зростати ціни, як на європейські, так і на українські продовольчі товари. Хоча уряд обіцяє інфляцію на рівні 6-7%.

— Продукти, швидше за все, вкладуться в ці межі, за деяким винятком, наприклад, хліб подорожчає більше, — пояснив Олексій Дорошенко. — Можна вже очікувати середній ріст цін на продукти 2018 року на рівні 10-12%. Тобто трохи більше, ніж рівень інфляції.

Степан Крайняк

Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter