Судове рішення про незаконну ліквідацію банку «Михайлівський» не зупинить виплати вкладникам — експерти

logo


банк Михайлівський

КИЇВ. 17 липня. УНН. Рішення суду про незаконну ліквідацію банку «Михайлівський» не є підставою для призупинення виплат вкладникам. Про це у коментарі УНН зазначив юрист Ростислав Кравець.

«У разі, якщо є рішення суду про визнання неправомірними дій НБУ у контексті віднесення банку до категорії неплатоспроможного — підстав для зупинення виплат немає. Будь-яке призупинення виплат буде неправомірним», — пояснив він.

Нагадаємо, адміністративний суд визнав ліквідацію банку “Михайлівський” незаконною. Нині це питання досліджує апеляційний суд. Юрист Арсен Марінушкін, який зокрема опікується вкладниками банку “Михайлівський”, у своєму відеоблозі у Facebook зазначив, що апеляційний суд має підтвердити незаконну ліквідацію банку “Михайлівський”.

“Якщо ж апеляційний суд поведе себе якось інакше, наприклад, визнає банк «Михайлівський» законно ліквідованим, це буде означати наявність політичного тиску на суддів”, — вважає А.Марінушкін.

Подальшу долю вкладників банку “Михайлівський” прокоментували й адвокати екс-голови правління І.Дорошенка. Вони повідомили, що в разі підтвердження незаконної ліквідації банку в апеляційному суді, буде порушено питання про повернення усіх коштів вкладників, а не лише гарантованої суми.

“Все буде залежати від того, які активи банку “Михайлівський” вдасться повернути з Фонду гарантування вкладів фізосіб. Ми не маємо ілюзій, що майно банку залишилося в цілості. Після підтвердження незаконної ліквідації банку будемо намагатися повернути все на вихідні позиції, до часу незаконного приходу в банк ліквідаторів з Фонду. Якщо це вдасться, будемо повертати клієнтам кошти в повному обсязі, а не лише в розмірі гарантованих виплат”, — сказали вони.

Нагадаємо, вкладники банку “Михайлівський” досі не можуть отримати з Фонду гарантування вкладів фізосіб гарантовані державою виплати.

Суди вже констатували масове порушення законодавства з боку Фонду гарантування вкладів фізосіб. За останніми даними, суди встигли прийняти 101 рішення на користь вкладників банку, що становить близько 80% від загальної кількості розглянутих по суті позовів.