Стокгольмський арбітраж попросив відкласти рішення у справі Нафтогазу проти Газпрому

logo


Трибунал при Арбітражному інституті Торгової палати Стокгольма (відомий як Стокгольмський арбітраж) планує трохи відкласти рішення по транзитному спору «Нафтогаз України» і «Газпрому». Про це розповів в інтерв’ю директор з юридичних питань НАК «Нафтогаз України» Ярослав Теклюк, повідомляється на сайті компанії.

«Воно (рішення — ред.) мало бути винесене до кінця червня, однак у ході телефонної конференції з нашим радником трибунал повідомив, що він планує звернутися до секретаріату Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольму з проханням про перенесення граничної дати винесення кінцевого рішення. На який час, сказати важко, але думаю, це буде декілька місяців», — сказав Теклюк.

Як повідомлялося, 31 травня НАК «Нафтогаз України» отримав окреме рішення Стокгольмського арбітражу у справі проти Газпрому щодо контракту на постачання газу. Арбітраж відхилив претензії Газпрому за умовою «бери або плати» і задовольнив вимогу Нафтогазу про перегляд ціни в контракті з урахуванням ринкових умов.

Прем’єр міністр України Володимир Гройсман зазначив, що якби Стокгольмський арбітраж в позові НАК «Нафтогаз України» за контрактом на поставку газу, підписаним при уряді Юлії Тимошенко, задовольнив вимогу Газпрому, збитки склали б понад $45 млрд.