Стаж для пенсії: що потрібно знати, щоб не залишитись без грошей

logo


Урядовою реформою передбачено, що необхідний страховий стаж для того, щоб громадянин вийшов на пенсію, має бути підвищено. Критиками цього варіанту вже дане визначення цьому – приховане підвищення пенсійного віку, яке урядом кілька разів нібито відхилялося.

У випадку, коли така реформа буде прийнята незмінною, то з 2018 року заслуженому відпочинку у 60-річному віці радітимуть лише ті громадяни, котрі мають страховий стаж 25 років. А до 2028 року – виключно 35-річний стаж. Альтернативним варіантом може стати схема докуповування стажових років, за що потрібно сплатити єдиний соцвнесок за відсутність кожного місяця. Тим українцям, котрі не в змозі працювати на отримання мінімального стажу, є ризик залишитися без пенсійних виплат і вони претендують на отримання соціальної допомоги.

Але основною проблемою залишається майже рівна кількість у співвідношенні громадян, котрі працюють, та тих, що вже є пенсіонерами. Навіть не враховуючи позитиву у тенденції відносно зборів ЄСВ, Пенсійний фонд, зі слів прем’єра Гройсмана, наразі має катастрофічну «діру» обсягом у 140 мільярдів гривень. А це 40 відсотків від нагальної потреби. Саме тому Міжнародним валютним фондом були поставлені вимоги підвищити пенсійний вік, проте на впровадження такого непопулярного кроку Кабмін не наважується. Хоча і було обрано шлях більш м’якого варіанту.

Нагадаємо, міністр соцполітики Андрій Рева пояснив, з яких частин складатиметься пенсійний стаж. Так, за словами міністра, цей стаж розподілять на дві основні частини стосовно років праці.

Разом з тим було запропоновано внести декретну відпустку до трудового стажу, що зараховується для пенсійного. Проте нардепи розійшлися в думках щодо доцільності цього пункту.