Стало відомо про наслідки ліквідації Приватбанку

logo


Економічні новини, 19:58:45

Ліквідація Приватбанку миттєво б вплинула на курс, інфляцію, фінансову стабільність. А значить постраждали б інші банки й економіка України в цілому.

Про це розповіла заступник глави НБУ Катерина Рожкова, інформує еizvestia.com.

“На момент націоналізації в банку було близько 90 мільярдів гривень термінових вкладів, які необхідно було б компенсувати населенню. Також там знаходились кошти малого і середнього бізнесу, який просто втратив би все. Зупинилась би величезна кількість розрахунків, тому що 50% транзакцій в країні йшло через Приватбанк. Виплата за короткий проміжок часу 90 мільярдів – це неминуча емісія, яка б миттєво негативно вплинула б на курс, інфляцію, фінансову стабільність. А значить постраждали б інші банки й економіка вцілому”, – говорить Рожкова.

На думку заступника голови НБУ, Приватбанк може успішно працювати після націоналізації.

“Сьогодні модель “пилососа”, по якій банк працював весь цей час, зруйнована. І потрібно шукати нову модель. На мій погляд, від банку потрібно відрізати все, що не має відношення до бізнесу і приносить лише додаткові витрати. Банк повинен розвивати свої сильні сторони. У Привата дійсно хороший транзакційний сервіс, вони можуть кредитувати населення”, – додала Катерина Рожкова.

В даний момент Ви читаєте новину «Стало відомо про наслідки ліквідації Приватбанку». Вас також, можливо, зацікавлять інші останні новини України та світу на eizvestia.com