Стало відомо, хто остаточно замінить Гонтареву

logo


Валерія Гонтарева кілька місяців тому подала у відставку, але тільки зараз стало відомо, хто став фаворитом на місце на чолі Нацбанку України, що звільняється.

Наступним главою НБУ з великою ймовірністю стане нинішній перший заступник голови установи Яків Смолій, передає «Народна Правда» з посиланням на інформацію «Українських новин».

При цьому поки до кінця не ясна доля нинішнього керівника регулятора. Гонтарева відповідно до закону має відзвітувати перед депутатами про виконану роботу, інакше виникне привід оскаржити її звільнення.

Джерела «УН» кажуть, що кандидатура нового глави НБУ вже визначена. Смолій виграє навіть у голови правління «Райффайзен Банк Аваль» Володимира Лавренчука, тому що вважається більш прохідний кандидатурою в парламенті.

Як заступник голови НБУ Смолій працює з квітня 2014 року, і останні кілька місяців є фактичним керівником установи. Смолій за освітою математик, офіційно він мільйонер, а раніше був співзасновником банку «Аваль».

При цьому є складнощі зі звільненням Гонтаревої з займаної нині посади. Заява про відставку вона написала ще в квітні. Потім вона пішла у відпустку, а з серпня взяла відпустку за свій рахунок, через небажання керувати структурою до свого звільнення.

У Нацбанку запевняють, що доповідь про виконану роботу у Гонтаревої готовий, і вона готова пройти процедуру звільнення згідно з законодавчими нормами.

Раніше повідомлялося, що у Генпрокуратури є підозри, що Гонтарева порушувала закон під час роботи в НБУ.

У Порошенка назвали терміни, до яких повинен бути представлений кандидат на пост голови НБУ.