США ввели санкції проти двох українських авіакомпаній

logo


Мінфін США ввів економічні санкції проти двох українських авіакомпаній, що базуються в Києві: Dart Airlines і Khors Air. Про це йдеться в повідомленні відомства, опублікованому на сайті.

Санкції проти українських авіаперевізників були введені за «допомогу підсанкційним іранським і іракським авіакомпаніям через надання їм літаків і послуг».

Так, авіакомпанія Khors передала Caspian Air в лізинг вироблений в США літак разом з як мінімум одним членом екіпажу, а також надала матеріальну підтримку Al-Naser Airlines через лізинг окремого повітряного судна, йдеться в повідомленні Мінфіну. За ті ж послуги, надані Caspian Air і Al-Naser Airlines, під санкції підпала і Dart Airlines.

Крім того, Khors продала кілька літаків іранської Mahan Air, отримавши за це «мільйони доларів», стверджує міністерство. Літаки були куплені безпосередньо у виробників.

Caspian Air була внесена до списку санкцій у 2014 році за транспортування бійців «Корпусу вартових ісламської революції» (КВІР) і їх озброєння з Ірану до Сирії. Al-Naser Airlines потрапила під санкції за передачу як мінімум восьми Airbus A340 і одного Airbus A320 іншій іранській компанії, що потрапила під санкції за співпрацю з КВІР — Mahan Air.

Введені обмеження заморожують будь-які активи зазначених компаній в США і забороняють вести бізнес з американцями.

Одночасно з цим США внесли до списку санкцій сім громадян Ірану і два підприємства, які Мінфін підозрює в причетності до кібератак і в допомозі в розвитку ядерної програми Тегерана.Читайте также: