Спільна робгрупа Мінфіну і ДФС з відхилених податкових накладних розпочне роботу з початку тижня

logo


Міністерство фінансів України визнає факт повільного розгляду центральною комісією Державної фіскальної служби (ДФС) звернень щодо не прийнятих до реєстрації податкових накладних для автоматичного відшкодування податку на додану вартість (ПДВ) і повідомляє, що з початку цього тижня запрацює спільна відомча група з цього питання.

«Мінфін підготував доручення ДФС щодо організації роботи комісії на належному рівні, усунення недоліків функціонування електронного кабінету платника податків та вирішення інших операційних питань. На початку тижня також розпочне роботу спільна група Мінфіну та ДФС із вирішення наявних проблем і відбудеться круглий стіл із платниками податків для обговорення виявлених проблем та пошуку ефективних рішень», — повідомляється на веб-сайті міністерства.

Мінфін нагадує, що з 1 липня в Єдиному реєстрі податкових накладних запрацювала система автоматичного призупинення реєстрації ризикових податкових накладних, що покликана виявити корупційні схеми з ПДВ та скоротити бюджетні втрати при відшкодуванні ПДВ за фіктивними накладними.

Протягом перших 11 днів роботи система призупинила реєстрацію 40,206 тис. накладних, або майже 1,1%, із 3 млн 695,078 тис. поданих.

Призупинення було обумовлене або невідповідністю обсягу товарів, або відсутністю купівлі товару при його реалізації, або відсутністю ліцензій, що засвідчують право суб’єкта господарювання на виробництво, експорт, імпорт, оптову та роздрібну торгівлю підакцизними товарами.

Станом на 13 липня найбільшу кількість призупинених накладних зафіксовано в Києві — 19,986 тис. за 1,136 тис. платниками, у Дніпропетровській області 5,783 тис. за 498 платниками податків, у Харківській області — 5,501 тис. за 318 платниками.

Мінфін зазначає, що призупинення системою реєстрації податкової накладної не є блокуванням реєстрації цієї накладної. Платник протягом 365 днів може подати до ДФС документи у рамках встановленого переліку, що підтверджують реальність операції. Протягом п’яти днів після прийому документів центральна комісія ДФС зобов’язана ухвалити рішення про реєстрацію/нереєстрацію податкової накладної.

Згідно з даними Мінфіну, станом на 13 липня центральна комісія ДФС прийняла 68 рішень, із них 13 стосуються призупиненої реєстрації податкових накладних.