Сенді Ендікотт: CRISPR-Cas матиме позитивний вплив на розвиток сільського господарства

logo


AgroNews17071703.jpg

Україна на світовій арені не сильно відстає від провідних країн світу, таких як Америка чи Австралія, в галузі розробки агротехнологій, зокрема, у вирощуванні гібридів кукурудзи. Про це зазначила Сенді Ендікотт – старший міжнародний менеджер по агрономії компанії DuPont Pioneer, під час XIV зустрічі Медіа Клубу DuPont Pioneer, що відбулася 11 липня на полях агрокомплексу «Степанецьке» на Черкащині. 

При цьому, старший міжнародний менеджер по агрономії Компанії DuPont Pioneer зауважила, що кожна країна спеціалізується на певній власній специфіці, виходячи з особливостей її сільськогосподарської зони.

«До прикладу, у Бразилії найкраще розвинений нульовий обробіток ґрунту, тому що там надзвичайно високий ризик ерозії ґрунтів. В Аргентині через обмеженість вологи розповсюджена технологія мінімального обробітку ґрунту. В Африці через схожу проблему надзвичайно ефективна технологія збереження вологи, до порівняння наше міжряддя становить 70-75 см з густотою 70-80 нас./га, а в Африці воно досягає 2 метрів з 20 тис нас./га»,- сказала Сенді Ендікотт.

В Україні ж, за словами пані Сенді, досить широко почало запроваджуватися точне землеробство з широкозахватною технікою та GPS-навігацією, що наближує нашу країну до стандартів Америки швидкими темпами.

Сенді Ендікотт також розповіла представникам ЗМІ, що Компанія DuPont Pioneer протягом всього часу свого існування (а це вже більше 90 років) активно розвиває селекційні програми щодо подолання наслідків стресових ситуацій для рослин з метою зробити їх більш стресостійкими.

Так, дослідники компанії працюють над вивченням геному кукурудзи та локалізують гени, що відповідають за ту чи іншу реакцію на стрес у рослини або підвищують позитивні ознаки, як, наприклад, збільшення вмісту корисних речових. Тому, застосовуючи новітню технологію CRISPR-Cas, можна реалізувати можливість видалення пригнічуючих життєспроможність рослини генів чи додавання позитивних характеристик. «Така рослина не буде генномодифікованою, адже гени не замінюються генами інших рослин чи тварин, а лише змінюються чи видаляються всередині самої рослини. На даному етапі вже створена і апробована воскоподібна кукурудза за технологію CRISPR-Cas  в США, в майбутньому планується комерціалізація, і, можливо, ця технологія прийде і до України. Адже ваша країна має великий потенціал і по площах, і по врожайності»,- переконана Сенді Ендікотт.

На питання стосовно зміни клімату і його впливу на сільське господарство, Сенді відповіла: «В умовах глобального потепління «боротьба» та пристосування зі змінними умовами полягає в тому, щоб виводити та тестувати гібриди саме на тих територіях, де відбувається зміна клімату, чим і займається Компанія DuPont Pioneer по всьому світу. Потепління може мати  позитивний ефект для кукурудзи, адже з’являється більше територій, які є придатними для вирощування зернових культур»,- підкреслила представниця Компанії DuPont Pioneer.