Семерак не задоволений роботою керівництва Держгеонадр

logo


https://youtu.be/FDj_Gc1F4x4

Міністр екології та природних ресурсів Україні Остап Семерак зазначив, що незадоволений роботою призначеного три місяці тому керівництва Державної служби геології та надр України. Про це він розповів в ексклюзивному коментарі Інформаційного агентства «Правда».

«Керівництво, яке сьогодні працює, мало трьохмісячний випробувальний термін, за ініціативою Міністерства їм пролонгували випробувальний термін, коли він підходитиме до завершення, аналізуватимемо і прийматимемо відповідні рішення. Ми не задоволені динамікою тих завдань, які ставляться перед новим керівництвом Служби геології та надр», — сказав Семерак.

Міністр зазначив, що в Службі геології та надр впродовж трьох років немає керівника, є виконуючий обов’язки.

«Щоб здійснити необхідні реформи в сфері надрокористування, повинна бути сильна політична воля. Цю волю тимчасово виконуючий обов’язки не може забезпечити. Я здійснюю у межах своїх повноважень заохочення та тиск на Службу геології та надр для того, щоб розв’язати проблему з оформленням і видачею спецдозволів», — сказав Остап Семерак.

За його словами,  станом на сьогодні понад 1200 спецдозволів неоформлені. На це є різні причини, накопичилася проблема за останніх три роки.

«Одне з рішень, яке пропонуємо, хочемо змінити в законодавстві принцип і чітко обмежити в термінах. Впродовж місяця спецдозвіл повинен бути наданий. Станом на сьогодні чинне законодавство не зобов’язує Службу і вони цим користуються. Які мотиви, коли вони цим користуються, мені тяжко сказати. Це є неприпустимим, якщо прийнято рішення про оформлення чи подовження спецдозволу на надрокориствання, такий спецдозвіл повинен бути виданий в належний спосіб. Пояснення, що в когось бланків немає, чи потрібно щось доробити, чи якісь розрахунки доробити,я  не сприймаю», — прокоментував Остап Семерак.

Також він додав, що справи доходять до судових розглядів, бо дуже складна та зарегульована законодавча база у цій діяльності. Вона повинна бути спрощена.

» В четвер запропонуємо відповідні зміни до підзаконних актів, які будуть встановлювати жорсткі правила, що впродовж місяця цей дозвіл повинен бути оформлений. Якщо він не буде оформлений, це буде підставою для службової перевірки, а тоді і для більш глибоких наслідків», — зауважив Семерак.