«Самопоміч» покинула сесійну залу ВРУ, протестуючи проти провалу закону про окуповані території

logo


Фракція «Об’єднання «Самопоміч» покинула засідання Верховної Ради України. Таке рішення депутати прийняли протестуючи проти того, що профільний комітет парламенту відмовився виносити на розгляд сесії закон про окуповані території.

Як зазначає голова фракції Олег Березюк, «Самопоміч» протягом останніх трьох місяців разом із іншими депутатами працювала над підготовкою закону про окуповані території. Однак страх перед олігархічними власниками парламенту та держави не дозволив, щоб парламент сьогодні його розглянув.

«Я хочу подякувати прикордонникам, СБУ, Генеральному штабу, Міністерству оборони, міграційній службі, МЗС – це видатні чоловіки і жінки української нації, які вчора працювали над цим законом і зробили його. Цей закон потрібен їм та його вимагають люди своєю блокадою торгівлі на крові. На превеликий жаль, вчора профільний комітет не спромігся проголосувати за цей закон, щоб сьогодні він був в залі», — зазначив Олег Березюк.

Депутати фракції розгорнули біля трибуни транспарант із гаслом «Ні торгівлі на крові».

Відтак, фракція покинула залу парламенту, а більшість народних депутатів «Самопомочі» поїхали на Схід для підтримки учасників блокади торгівлі із окупованими територіями.

«Ми їдемо туди, щоб стати поруч з ними і показати, що торгівля на крові колонізує українську державу політично, економічно і соціально. Слава Україні!», — наголосив Олег Березюк.

Нагадаємо, 25 січня ветерани АТО заблокували залізницю Луганськ-Лисичанськ-Попасна для припинення торгівлі з незаконними збройними формуваннями. Учасники блокади заявили, що не будуть пропускати метал, вугілля, деревину, а також партії алкоголю і сигарет.

21 лютого прем’єр-міністр України Володимир Гройсман запросив учасників торговельної блокади Донбасу на зустріч.

«Отримавши офіційне запрошення на переговори від прем’єр-міністра, штаб блокади торгівлі з окупантами виступив з пропозиціями — негайного звільнення заручників і прийняття закону про окуповані території», — наголошується в повідомленні блокувальників. Крім того, вони заявили, що в будь-якому випадку блокаду припиняти не будуть.Читайте также: