Роменського мера хотіли скинути з посади “за постійну брехню”

logo


Міський голова Ромен не робить нічого задля наповнення казни, сам собі призначає премію, його підозрюють у вимаганні хабара, а його родичі не платять за оренду – цим  група депутатів мотивувала розгляд питання дострокового припинення повноважень Сергія Салатуна.

За крок до втрати посади опинився міський голова. На черговій сесії група депутатів виступила з пропозицією включити до порядку денного питання про дострокове припинення його повноважень. Під пропозицією підписалися 23 народні обранці.

Підставою ж стало нібито перевищення мером цих же повноважень. Протягом 2016-го року посадовець видавав розпорядження про встановлення премії, зокрема, собі як міському голові, і отримав за рахунок коштів міського бюджету понад 100 тисяч гривень, ішлося в пояснювальній записці до проекту рішення. Ці розпорядження, зазначалося, були обмежені в доступі та не оприлюднені.

Крім того, пояснили депутати, слідчими військової прокуратури Сумського гарнізону проводиться досудове розслідування кримінального провадження за підозрою міського голови у вчиненні кримінального правопорушення. Нагадаємо, у серпні минулого року Сергія Салатуна затримали нібито за вимагання хабара.

На адресу мера пролунали звинувачення в тому, що не вживає заходів для встановлення винних осіб у розкраданні й знищенні комунального майна та притягнення їх до відповідальності. А ще, як зазначили депутати, мер не вживає заходів, спрямованих на наповнення міського бюджету.

Підприємство ж, яке належало міському голові до обрання на посаду, а зараз підконтрольне його близьким родичам, ухиляється від укладення договору оренди земельної ділянки, яка належить територіальній громаді. Про це також зазначили в пояснювальній записці.

Розкритикували мера за незроблені дороги, за негосподарський підхід до роботи, нераціональне використання коштів, за “постійну брехню” і виставлянні себе у кращому світлі на фоні депутатів.Насамкінець депутат Олег Стогній звинуватив Сергія Салатуна в постійному покриванні керівника “Чистого міста”. “Ми розуміємо, що Сергій Андрійович утомився, – додав депутат. – Завжди працювали заступники, радники, признайте це”.

У свою чергу Сергій мер зазначив усі звинувачення домислами. “Я готовий відповідати за кожен свій учинок, якщо провина буде доведена в суді”, – зазначив він.Водночас назвав те, що відбувається, цілеспрямованим захопленням влади. У кріслі міського голови зараз дуже добре працювати, зазначив він, але зовсім не так було у 2014-му, коли він та його команда прийшли до влади: “Ми прийшли на велику заборгованість  по заробітній платі, газу, без жодної одиниці комунальної техніки. Крок за кроком перейшли у 2015-й рік. Після децентралізації з’явилися свої кошти від перевиконання бюджету, вийшли без заборгованості. За 2015-й зробили дороги, ремонти шкіл, дитсадків…”.

Та провокатори, за словами міського, вбачали, що команду вже не зупинити, звідси – вважає мер – надумана судова справа по хабару. А якщо ти в кримінальному колі – в тебе і в адміністративному повинні бути порушення.

“Хотіли звинуватити в корупції за батьківський двір, – продовжив мер. –  Не хотілося й працювати, але я розумію, що за мною – люди, колектив. Я знайшов у собі сили довести правоту. Роменський суд виправдав і апеляцію я пройшов”.

У 2014-му працівники апарату трудилися за мінімальну зарплату, зазначив Сергій Салатун “Керівники відділів отримували 2 тисячі гривень. Я хотів гідної платні всім працівникам нашого підрозділу, бо тільки тут працюючи розумієш, скільки життя люди віддають, віддавали й будуть віддавати на роботу з людьми. Мені надали депутати цю премію, але вона була ні на копійку вищою від премії заступників, секретаря, керуючого“, – пояснив він.

З приводу ж меблевого комбінату запевнив: не знає, що там відбувається. “За все, що там робиться, відповідає керівник, усі питання – до нього”, – відповів мер депутатам.

Усі дебати завершилися таємним голосуванням. Щоб “зняти” мера з посади, не вистачило двох голосів “за” – підтримали проект рішення 20 депутатів із потрібних 22 (2/3 від загальної кількості). П’ять обранців виступили проти, 3 – утрималися.

Джерело: http://www.novpoglyad.com.ua/

Поділитися в соціальних мережах