Робочі процеси, лайки й репости, – точка зору

logo


Яку роль грають соціальні мережі у професійній реалізації та як українці використовують свої акаунти для розвитку ділових зв’язків.

Активність в онлайн-середовищі для все більшої частини людей стає своєрідним відображенням та частиною реального життя. Соціальні мережі та інтернет уже давно дають можливість взаємодіяти не тільки із друзями, але й із колегами. А отже, отримувати не лише розважальний, а й професійний контент.

Ми запитали 935 респондентів з різних регіонів України, наскільки активним є їхнє професійне життя у соціальних мережах. Виявилося, що 55% українців встановлюють онлайн-дружбу із більшістю колег у соціальних мережах. А от кожен четвертий учасник опитування додає «у друзі» тільки тих колег, з якими дійсно складаються дружні стосунки. 16% опитаних вважають за краще розділяти особисте життя і роботу, а тому не додають співробітників «у друзі».

У соціальних мережах наявна опція – позначити місце роботи. Ця інформація впливає на те, яким чином людина себе презентує для своїх «друзів» і «підписників». Разом із тим, як показують результати опитування, 32% респондентів не вказують місця роботи у своїх акаунтах. Ще 30% опитаних позначають тільки довготривалі місця роботи. Тих, хто одразу після працевлаштування повідомляє про це у своєму профілі, – 21%. А от 17% респондентів позначають місця роботи лише у деяких соціальних мережах.

У Facebook та LinkedIn місце роботи вказують частіше, ніж в інших соціальних мережах, що може бути пов’язано зі специфікою мереж та аудиторії.

Стосовно реакцій на активність компанії у соціальних мережах, то найбільш поширеною практикою є підписка на сторінку організації – 57%. Майже третина респондентів зазначили вибіркову реакцію на матеріали, які поширює компанія у соцмережах, – вибіркові «лайки» та/чи репост.

Постійні ж «лайки» та репости матеріалів компанії у соцмережах є значно рідшою практикою. Практично всі публікації «лайкають» 17% респондентів, і лише 5% роблять репости практично усіх публікацій. 25% взагалі не реагують на активність компанії в соціальних мережах.

Як показує опитування, так чи інакше, професійне життя має свою реалізацію і в онлайн-форматі. Українці розширюють своє коло «друзів» у соцмережах, включаючи у нього колег по роботі, презентують себе через ідентифікацію місця роботи, реагують на онлайн-активності компанії, в якій працюють. І хоча є ті, хто вважає за краще розмежовувати особисте життя і роботу, для багатьох, принаймні онлайн, ця межа стає все менш відчутною.