Рішення суду про повернення «скіфського золота» в Україну ґрунтується на конвенції ЮНЕСКО — Мінкульт

logo


Рішення окружного суду Амстердама означає, що не лише «скіфське золото» є українським. Про це у Facebook написав президент України Петро Порошенко.

«Крим теж є українським, Крим – наш, і крапка. Це випливає із рішення суду європейської країни. Розраховуємо і на інші позитивні новини з Нідерландів», – написав він.

Як повідомлялося, окружний суд Амстердама 14 грудня виніс рішення, згідно з яким колекція експонатів з кримських музеїв буде повернуто Україні.

Нагадаємо, 21 січня 2015 року в Нідерландах почався судовий процес у справі про повернення в Україну скіфського золота. 5 жовтня минулого року суд Амстердама розпочав розгляд справи про повернення Україні.

У Міністерстві культури України раніше повідомили, що МЗС Королівства Нідерланди підтвердило визнання всіх експонатів виставки державною власністю України. 

Виставку «Крим: золото і секрети Чорного моря» відкрили в археологічному музеї Амстердамського університету на початку лютого 2014.

Вона сформована з колекцій п’яти українських музеїв, один з яких розташований у Києві, чотири – в окупованому Росією Криму.

Серед понад 500 експонатів — артефакти з скіфського золота, церемоніальний шолом, дорогоцінні камені, мечі, панцирі, предмети побуту стародавніх греків і скіфів.Читайте также: