Рекордне подорожчання сала зафіксували в Україні

logo


За інформацією Держстату, найдорожче сало купувати у столиці України, оскільки кілограм цього продукту обійдеться киянам у 104,13 грн за кг, а ось мешканці області викладуть за нього вже 63,73 грн.

Утім, згідно даних статистики, в Тернопільській області сало коштує практично втричі дешевше, тобто лише 32,01 гривні за кілограм, пише Народна Правда з посиланням на Аграрне інформаційне агентство.

Також статистика стверджує, що свинина за першу декаду вересня подорожчала на 2,8% — в середньому до 103,95 грн за кг, курячі тушки — на 2%, до 55,01 грн , а яловичина — на 1,4%, до 109,81 грн.

Окрім того, як констатують у Держстаті, сало в країні за рік встигло підскочити в ціні на 49,6%, свинина — на 45,3%, курка — на 35,8% і яловичина — на 33,2%.

Нагадаємо, експорт українського свинячого сала впав на 98%, оскільки Росія вже його не імпортує. Раніше українське сало найбільше купувала Росія, а також Молдова, однак частка останньої не була такою значною.

А ось в останню декаду серпня свинина в Україні піднялася в ціні вище за 100 гривень, подолавши таким чином ціновий максимум попередніх років. Згідно із інформацією Держкомстату, наразі кілограм свинини коштує близько 101,4 гривні.

Раніше ми також повідомляли про зростання цін на продукти і товари цієї осені. В Україні фіксується девальвація національної валюти, а від валютного курсу в нашій державі формуються ціни на бензин, імпортну техніку, житло, автомобілі та навіть газ.

Нагадаємо, експерти ради фінансової стабільності зробили невтішний прогноз стосовно інфляції в Україні. Економічне зростання в країні є волатильним і помірним в результаті негативного ефекту блокади неконтрольованих територій, однак цей ріст повинен прискоритися в 2018 році.

Також варто зазначити, що у липні набула чинності постанова КМУ про скасування держрегулювання цін на продукти харчування. Цей крок повинен допомогти бізнесу і зробити виробництво привабливим для інвесторів.