Рада ухвалила в першому читанні законопроект «Купуй українське»: чим це загрожує

logo


cont.ws

07.12.2017 22:45

У Мінекономрозвитку наголосили – законопроект порушує угоду про асоціацію з ЄС

Законопроект про преференції при держзакупівлях вітчизняним виробникам №7206 «Купуй українське, плати українцям» у першому читанні проголосував парламент. То ж відтепер на тендерах автоматично перемагатиме пропозиція від українського виробника, навіть якщо іноземець пропонуватиме аналогічний товар на 40% дешевше, передає «5 канал».

Як передає «Інтерфакс-Україна» документ передбачає запровадження питомої ваги «місцевої складової» не нижче ніж 20% у тендерній пропозиції на участь у публічних держзакупівлях. За ухвалення в першому читанні проголосував 241 нардеп.

За темою

«Купуючи за кордоном те, що Україна виробляє сама, або може виробляти, ми даруємо іншим країнам робочі місця, податки, добробут та перспективу. А собі лишаємо лише кредити Міжнародного валютного фонду, закордонні вимоги, бідність, і залежність від інших країн», – заявив народний депутат від «Радикальної партії Віктор Галасюк.

У Міністерстві економічного розвитку, натомість, вже засудили голосування за цей закону – кажуть, це перший крок до порушення норми Угоди про асоціацію з ЄС та Світовою організацією торгівлі. Ба більше того – документ створює нові корупційні ризики. Адже для доказу походження товару саме з України потрібно зібрати щонайменше 23 довідки. Також пропоновані зміни до процедури публічних держзакупівель призведуть до підвищення цін на 43%.

«Хочете стимулювати переносити виробництво в Україну – нема проблем! Створюйте прозору бюджетну програму із конкретними цифрами, компенсуйте інвестору, наприклад, 15% витрат на перенесення. Потім звітуйте – витратили 1 млрд. грн, створили Х робочих місць, Y додаткових податків, Z нового експорту. А через закупівлі – це просто гроші в пісок і зростання корупції», – написав перший заступник чільника відомства Максим Нефьодов.

За кілька годин до цього допису він поінформував, що ЄС вже надіслав офіційний лист – мовляв, законопроект є порушенням Угоди про Асоціацію, «за яку ми стояли на Майдані».

Відео за темою

Дивіться також фотогалерею:

«Без лобстерів»: чим годують народних обранців – фоторепортажЧитайте также: