Рада ЄС схвалила тимчасові торговельні преференції для України

logo


Україна отримала експортні бонуси від ЄС на три роки. Рада ЄС остаточно схвалила відповідне рішення.

Рада Європейського Союзу в понеділок, 17 липня, схвалила тимчасові торговельні заходи на користь України, які набудуть чинності наприкінці вересня та діятимуть три роки. Про рішення повідомляється на сайті установи.

«Сьогоднішнє рішення дозволяє більшій кількості українських продуктів експортуватися до ЄС», — зазначив міністр закордонних справ Естонії, яка зараз головує у Раді ЄС, Свен Міксер. Рішення органу стало останнім кроком, необхідним для формального затверждення бонусів для українських виробників у рамках угоди про асоціацію України та ЄС.

Преференції, нагадаємо, включають додаткові імпортні квоти при нульовому тарифі за ввезення сільськогосподарської продукції. Серед цих додаткових квот: 625 тисяч тонн кукурудзи, 325 тисяч тонн ячменю, 65 тисяч тонн пшениці,  2500 тонн меду та інші. Окрім того, передбачається повне скасування імпортних мит на деякі категорії товарів: добрива, взуття, мідь, алюміній, звукозаписувальна апаратура і фарби.

Також за темою

Ukraine Landwirtschaft Weizenernte
Рада ЄС підтримала торговельні преференції для України 28.06.2017

Запропоновані заходи включають додаткові імпортні квоти при нульовому тарифі за ввезення сільськогосподарської продукції та повне скасування імпортних мит на низку видів промислових товарів.

Ukraine Kiew PK Donald Tusk & Petro Poroschenko & Jean-Claude Juncker
Саміт Україна-ЄС: без комюніке, але з поступкою Києву 13.07.2017

На саміті Україна-ЄС у Києві вдруге в історії відносин двох сторін не ухвалили підсумкову заяву. Водночас Євросоюз погодився змінити вимогу до української влади у питанні створення антикорупційного суду.

Bildergalerie Öffentliche Verschwendung 2015
Європарламент підтримав збільшення окремих квот для аграріїв України 01.06.2017

ЄС частково пішов назустріч українським аграріям. Утім, помідори, пшениця та сечовина не отримали нових преференцій.Читайте также: