Продати землю в Україні готові 5-8% її власників

logo


Продати свої земельні паї у разі відкриття ринку землі готові 5-8% їхніх власників, повідомив керівник проекту Світового банку «Підтримка реформ у сільському господарстві і в земельних відносинах в Україні» Денис Нізалов.

«За результатами численних опитувань приблизно 5-8% власників землі готові її продати, а це 2 млн га», — сказав він, виступаючи на Міжнародній конференції «Люди передусім. Якість і благополуччя в пострадянських економіках» у п’ятницю в Києві.

За його оцінками, при введенні ринку сільгоспземлі його загальний обсяг становитиме $15 млрд. При цьому, на думку експерта, власники земельних паїв додатково отримають близько $30 млрд як за рахунок продажу ділянок, так і за рахунок підвищення орендної плати за не продану землю.

Д.Нізалов висловив припущення, що відкриття земельного ринку призведе до перерозподілу доходів між власниками і користувачами землі на користь власників.

Він уточнив, що наразі велика частина доходів від користування землею припадає на орендарів — близько 86%. Після запровадження ринку землі очікується, що ця цифра становитиме 62%.

Експерт уточнив, що наразі в оренді перебувають 16,5 млн га паїв. Середня орендна плата в Україні становить близько $50 за 1 га. Таким чином, доходи населення від оренди землі становлять $ 820 млн на рік.

Він також висловив припущення, що відкриття ринку землі надасть можливість залучити додаткові кошти в агропромисловий сектор за рахунок інвестицій і банківського кредитування.

Як повідомлялося, в Україні налічується 42,7 млн га сільськогосподарських земель.

За оцінками експерта, наразі в оренді перебувають понад 19 млн га землі.

У країні діє мораторій на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення, який парламент продовжував вісім разів.