«Проблема є, але ми її вирішуємо», – Мінфін щодо системи блокування реєстрації ПН

logo


Як повідомляє на своєму веб-порталі Мінфін, останнім часом проявилися проблеми у втіленні ініціативи щодо повноцінного запуску системи ризиків з відшкодування ПДВ.

У повідомленні зазначається, що ця система надасть можливість автоматичного відшкодовування ПДВ та викорінить одну з найбільших оборудок, пов’язаних із вимиванням коштів з бюджету. Йдеться про так звані «скрутки» – схему розкрадання ПДВ, яка щомісячно призводить до глобальних втрат бюджету, що обчислюються мільярдами гривень.

У Мінфіні впевнені, що зволікання з реалізацією зазначеної ініціативи поверне час до численних корупційних оборудок та поставить під загрозу процедуру автоматичного відшкодування податку на додану вартість, «ефект від якої платники податків відчувають вже зараз».

«На жаль, саме операційні ризики зараз створили загрозу для роботи системи, – додається у повідомленні. – Незадовільне функціонування Електронного кабінету, посилене негативними наслідками хакерської атаки на системи ДФС, разом із низькою ефективністю передачі документів у паперовому вигляді з регіонів у Комісію зумовили низьку швидкість розгляду питань щодо реєстрації податкових накладних».

У зв’язку із ситуацією, що склалася на цей момент, Мінфін підготував доручення ДФС щодо організації роботи Комісії на належному рівні, а також усунення недоліків функціонування е-кабінету платника податків та вирішення інших питань операційного характеру.

Крім цього, на початку тижня планується реалізація спільних заходів Мінфіну та ДФС щодо вирішення наявних проблем, а також буде проведено круглий стіл із платниками податків для обговорення зазначених проблем та «пошуку ефективних рішень».