Про перспективи розвитку альтернативної енергетики в Україні

logo


sonyachna_elektrotanciya
Житловий комплекс

Євгеній Глєбов, виконавчий директор Громадської спілки «Агенція підтримки підприємництва та інвестицій», пряма мова:

Останнім часом високопосадовці посилено декламують про величезні здобутки у напрямку досягнення енергетичної незалежності України та введення у дію нових сонячних, вітряних і інших електростанцій. Однак реально ми не бачимо «буму» розвитку вказаного напрямку економіки і цьому є декілька пояснень. Зокрема, це дороговартісне обладнання, термін окупності якого мінімум п’ять років, відсутність належної кількості фахівців, які здатні його обслуговувати та головне – це палки в колеса, які вставляє наш Уряд.

Замість того, щоб максимально спростити та привабити інвесторів задля розвитку цієї стратегічної галузі країни, Уряд приймає рішення, які практично блокують її розвиток. Так, 7 листопада 2016 року та 31 січня 2017 року НКРЕКП прийняв Постанови № 1946 та №148 відповідно до яких вартість приєднання до електромереж обленерго сонячних та вітрових електростанцій становить в середньому 7 000 гривень за 1 КВт.

Наприклад, коли мінімальна потужність рентабельної електростанції становить 1 МВт (1 000 Вт),  вартість приєднання такої електростанції буде становити 1 000 *7 000  = 7 000 000 гривень. Це ті гроші, які інвестор має сплатити обленерго, навіть не почавши працювати і це не враховуючи того, що на шляху до побудови електростанції він повинен пройти сім кіл пекла чиновницьких кабінетів. Зокрема, знайти вільну придатну земельну ділянку, змінити її цільове призначення під землі енергетики (як відомо в країні досі діє мораторій на зміну цільового призначення земельних ділянок), знайти електричну підстанцію відповідної потужності, щоб до неї приєднатися,  придбати багатомільйонне обладнання та його встановити.

Як бачимо, необхідно негайно відходити від політичних гасел до реальних дій на користь нашої держави і повністю змінити правила гри на енергетичному  ринку. Окрім скасування вказаних Постанов, необхідно розробити державні програми підтримки та заохочення інвесторів, якими б передбачалося пільгове кредитування на придбання обладнання та спрощений порядок отримання земельних ділянок під енергетику.

Loading…

Loading…