Привізши російські товари на Батьківщину – будьте готові до відповідальності

logo


     Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2015 року №1147 «Про заборону ввезення на митну територію України товарів, що походять з Російської Федерації» (далі – Постанова №1147) до 31 грудня 2018 року (включно) заборонено ввезення на митну територію України товарів, що походять з Російської Федерації (за переліком згідно з додатком до Постанови №1147).

  Таким чином, товари, переміщення яких через митний кордон України заборонено законодавством, з 10 січня 2016 року не пропускаються на митну територію України.

Також ввезення таких товарів громадянами у період з 10 січня 2016 року по 31 грудня 2018 року заборонено відповідно до вимог чинного законодавства, повідомляють в прес-службі ДФС Тернопільської області.

   При переміщенні товарів з порушеннями митних правил вживатимуться заходи щодо фіксації правопорушень та притягнення осіб до відповідальності.

Так, за провезення через «зелений коридор» товарів, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено товарів в обсягах, що перевищують неоподатковувану норму, накладається штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. А якщо безпосередніми предметами правопорушення є товари, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством, – ці товари також конфіскуються.

   Якщо переміщення відбувалось поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю, то до порушників застосовується штраф у розмірі 100 відсотків вартості товарів та ці товари конфіскуються. Також конфіскуються й транспортні засоби, що переміщували товари поза митним контролем, або у яких були спеціально виготовлені сховища, тайники.

  При виявленні факту зберігання, перевезення, придбання чи використання товарів, транспортних засобів комерційного призначення, ввезених на митну територію України поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю, до правопорушників застосовується стягнення у вигляді штрафу в розмірі 100 відсотків вартості цих товарів, транспортних засобів або їх конфіскації.