Примхи погоди завадили аграріям підняти якість української пшениці

logo


Погодні умови в Україні не дозволили реалізувати заплановане підвищення валового збору продовольчої пшениці.

Експортні ціни на українську пшеницю значно перевищують минулорічні
Експортери пшениці з України та РФ тіснять Австралію на ринках Азії

Про це заявив перший заступник міністра аграрної політики і продовольства України Максим Мартинюк, пише propozitsiya.com.

 За його словами, формування класності зерна пшениці — дуже складний процес, що у великій мірі залежить від погодних умов.

«Пшеницею засіяли 6,5 млн га, ми очікували у нас буде більша кількість продовольчої пшениці і її якість буде краще, більш того, ми очікували великий валовий збір пшениці другого класу, але ці прогнози не справдились, і співвідношення продовольчої і фуражної пшениці збереглося на рівні минулого року. Навіть після збирання урожаю у зерні ще деякий час протікають біохімічні процеси, рівень протеїну змінюється, класність пшениці — це дуже складний процес», —  пояснив заступник міністра.

При цьому він уточнив, що в цілому природно-кліматичні умови України дозволяють вирощувати продовольчу пшеницю.

Нагадаємо, що наприкінці літа Україна закінчила збирати озімі зернові та зернобобові. І, попри всі очікування, результат непоганий. Станом на 13 вересня з площі 9,66 млн га намолотили 37,5 млн тонн, повідомила прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства України. Минулого року приблизно в той самий час з тіє ж площі намолотили 9,6 млн га. І це притому, що погодні умови були набагато сприятливіші.