Прийняття закону про внутрішній водний транспорт дозволить збільшити обсяг річкових вантажоперевезень втричі

logo


Україна перевозить річками у 13 разів менше вантажів, ніж в середньому країни ЄС і у 25 разів менше, ніж Німеччина. 16 річкових портів та терміналів мають пропускну спроможність близько 60 млн тонн вантажу на рік.

Суд повернув «Укрзалізницю» у підпорядкування Мінінфраструктури
Протягом трьох місяців «Укрзалізниця» може отримати нового керівника — Омелян

Про це заявив міністр інфраструктури України Володимир Омелян, передає прес-служба відомства.

«Наразі вони завантажені у 10-12 разів менше, аніж 1990 року. Але, незважаючи на негативну динаміку, зберігається реальна можливість для України для розвитку річкових транспортних коридорів: це вихід на судноплавні канали Рейн-Майн-Дунай і через розгалужену систему внутрішніх водних шляхів та гирлових портів на Амстердам, Роттердам, Антверпен, Констанца з тим, щоб доставляти вантажі внутрішнім водним транспортом практично по всій Європі», ― заявив Омелян.

«Дніпро ― європейська річка, яка в перспективі могла б інтегруватися в транс’європейський транспортної коридор. Таким чином, Україна могла б стати частиною європейської економіки», ― додав він.

Міністр інфраструктури зазначив, що розвиток внутрішніх водних шляхів ― можливість дешево і безпечно доставляти вантажі всередині України.

За словами міністра, першочергові завдання, які нині стоять перед Міністерством інфраструктури, це прийняття Закону «Про внутрішній водний транспорт», впровадження норм і стандартів ЄС на річках України, днопоглиблення річок і стійке фінансування для підтримки інфраструктури.

«Ці послідовні кроки дозволять Україні збільшити обсяг вантажоперевезень, залучити світових інвесторів до розвитку річкової інфраструктури України, що в свою чергу посилить економіку країни. Річковий транспорт ― це галузь, яка потребує негайного правового регулювання, а чинне законодавство залишається застарілим, неефективним або й взагалі відсутнім», ― наголосив Омелян.

За умови прийняття проекту Закону «Про внутрішній водний транспорт» очікується, що обсяг перевезень річковим транспортом збільшиться у найближчі 3 роки з 5 млн тонн до 15 млн тонн. У зв’язку з чим може виникнути суттєвий дефіцит річкового флоту і це буде стримуючим фактором для розвитку річкового транспорту.

«Проект Закону України 2475а «Про внутрішній водний транспорт» є головним базовим законопроектом, який встановлює правила ведення бізнесу на річці та покликаний повернуть українським річкам колишню славу транспортних водних артерій держави. Він містить новації, які націлені на суттєве спрощення умов ведення бізнесу на річці, а також зменшення витрат судновласників. Проект Закону скасовує низку платежів, зборів та дозвільних документів, а саме: скасовується плата за шлюзування, скасовується плата за проходження розвідних мостів. Передбачено можливість приватного інвестування у стратегічні об’єкти інфраструктури використовуючи механізм компенсації. Закладена норма демонополізації лоцманських послуг. Всі ці новації мають зробити внутрішні водні шляхи конкурентними на ринку вантажоперевезень», ― заявив Омелян.Читайте также: