Працівники СБУ відмовляється оприлюднювати свої е-декларації

logo


Джерело: delo.ua.  → Ключові теги: СБУ, е-декларування

Електронні декларації про доходи працівників Служби безпеки України засекречені відповідно до закону заради їхньої безпеки.

5508_1470310540-3260.jpg (42.47 Kb)

Про це заявив глава СБУ Василь Грицак на брифінгу 15 травня.

“У моїй декларації нічого не змінилося. Ми мусимо дотримуватися закону, або не мусимо дотримуватися. У наших співробітників немає ні в кого сотень тисяч доларів або євро в тих деклараціях”, — сказав він.

Грицак запевнив: “Буде прийнятий закон, щоб ми їх показали, — ми їх покажемо. Буде таке рішення суду…”

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Російська газотруба в обхід України може «провалитися»

“Реально, ви знаєте, що наших співробітників підривають, за нашими співробітниками реально полюють? Ви розумієте, що співробітники департаменту ЗНД (захисту національної державності СБУ — ред.) сказали відверто, що якщо дійде до того, що ми будемо вивішувати на сайтах, — ми просто звільнимося”, — сказав глава спецслужби.

Він заявив, що в декларації “вказується все”. Хоча в е-деклараціях зазвичай вказана посада, але точна адреса декларанта і членів його сім’ї не висвічується, навіть у графі нерухомості вказується тільки населений пункт квартири, землі або дачі.

Грицак розповів, що представники СБУ спілкувалися з партнерами з спецслужб інших країн, які не воюють. “В жодній з тих країн декларації співробітників спецслужб з адресами не виставляються напоказ”.

Він запевнив, що якщо є запити на конкретних осіб, то СБУ надає інформацію про декларації.

У грудні 2016 року повідомлялося, що Національне агентство з питань запобігання корупції не має доступу до електронних декларацій співробітників СБУ, тому що їх засекретили.

В СБУ заявляли, що всі співробітники відомства подали електронні декларації до 30 жовтня з особистим електронним підписом, але вони не доступні широкій громадськості.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:Читайте также: