Постачальники електроенергії просять скасувати постанови НКРЕ

logo


Підготовлені НКРЕ правки до законодавчої бази щодо виключення дотаційних сертифікатів з оптової ринкової ціни електроенергії дають преференції експортерам.

Про це йдеться в листі асоціації незалежних постачальників електроенергії.

З відповідними скаргами вони звернулися до президента, прем’єр-міністра, голови НКРЕ та керівництва Антимонопольного комітету України.

«12 травня НКРЕ оприлюднила 4 проекти постанов, якими пропонується скасувати дотаційні сертифікати, замінивши їх іншими механізмами. Ці механізми дають необгрунтовані преференції одній групі постачальників електроенергії, а саме експортерам, і «тиснуть» іншу групу — постачальників за нерегульованим тарифом», — йдеться в листі.

Як повідомляється, підготовлені НКРЕ проекти постанов передбачають можливість для експортерів закуповувати електроенергію у «Енергоринку» за «чистою» ціною, не беручи участь в компенсації втрат, пов’язаних з постачанням електроенергії населенню і споживачам за диференційованими тарифами.

«Експортери будуть купувати дешево, а доплачувати за них доведеться іншим — постачальникам за регульованим тарифом (ПРТ) і нам, ПНТ (постачальникам за нерегульованим тарифом — ред.)», — йдеться в повідомленні.

Як зазначається, для ПРТ ситуація буде не настільки плачевною, оскільки вони зможуть отримувати компенсацію шляхом збільшення роздрібного тарифу для споживачів 1-ї групи, а також за рахунок надбавок, встановлюємо для компаній — ПНТ.

Експортери будуть купувати електроенергію у «Енергоринку» за чистою оптовою ринковою ціною, обленерго (ПРТ) — також, і тільки ПНТ будуть закуповувати з надбавкою на користь експортерів та обленерго.

У компаніях — ПНТ нагадують, що преференції для експортерів електроенергії вже існували раніше — вони могли не оплачувати дотаційні сертифікати, однак, ця дискримінаційна норма була скасована урядом України в грудні 2014 року.

Економічна правда