Посіви озимого ріпаку та сої під загрозою

logo


Згідно даних постійного фітосанітарного нагляду за посівами сільськогосподарських культур посівам озимого ріпаку та сої загрожують шкідники. Найбільше постраждали посіви в Хмельницький та Київській областях.

Україна майже вдвічі збільшила запаси ріпаку
Врожайність соняшнику та сої значно відстає від минулорічної

Про це повідомляє прес-служба Держпродспоживслужби.

Так, у посівах озимого ріпаку розвиваються і харчуються хрестоцвіті блішки, які пошкодили 3–17% рослин (Хмельницька обл.) та попелиціна 3–11% рослин (макс.35% рослин Київська обл.). На 4–16% рослин шкодять ріпаковий листкоїд, гусениці біланів та листогризучих і підгризаючих совок. У Запорізькій області відмічають заселення ріпаку бавовниковою совкою, у Рівненській — в середньому 9% рослин заселено білокрилкою. Альтернаріозом, фомозом, пероноспорозом, циліндроспоріозом, білою плямистістю уражено 2–10% рослин культури (Волинська, Полтавська, Тернопільська, Черкаська та інші обл.). У Київській та Житомирській областях чорною ніжкою уражено1–6% рослин ріпаку. Локалізують вогнища шкідників у посівах ріпаку за надпорогової чисельності через обприскування дозволеними інсектицидами, а за наявності інфекції — фунгіцидами.

Соя у лісостепових і поліських областях, осередково пошкоджується павутинними кліщами, попелицями, листогризучими совками. На 5–27, максимум 40% рослин (аскохітоз Київська обл.) розвиваються аскохітоз, септоріоз, пероноспороз, церкоспороз, іржа, бактеріози, осередково фузаріоз та вірусні хвороби.

Також у Вінницькій, Кіровоградській, Одеській, Херсонській областях відбувається заселення  мишоподібними гризунами 1–3 колонії на гектар у посівах озимого ріпаку, розпочалось заселення сходів озимих зернових. Надалі загроза пошкодження озимих культур та багаторічних трав зберігатиметься повсюди.

Нагадаємо, за даними Мінагрополітики, в Україні станом на 28 вересня сівбу озимих зернових культур під урожай–2018 проведено на площі 3,187 млн га (44% до плану).