Порошенко заявив, що Світовий банк та уряд в Бюджеті-2018 підтримають програму «телемедицини»

logo


Петро Порошенко

Петро Порошенко

КИЇВ, 11 вересня. УНН. Президент України Петро Порошенко домовився із Світовим банком про підтримку програми «телемедицини». Також Президент проситиме уряд передбачити фінансування цієї програми в державному бюджеті на 2018 рік. Про це заявив Президент України Петро Порошенко під час наради з питань медицини у сільській місцевості в Національному медичному університет імені О.Богомольця, передає кореспондент УНН.

«Під час своїх міжнародних візитів і консультацій я говорив з лідерами європейських держав, де мають дуже успішне застосування цього досвіду і нам обіцяна реальна допомога. Ми говорили із Світовим банком під час моєї зустрічі в Вашингтоні із президентом (Світового банку – ред.) Кімом. Я сподіваюся, що він до кінця року буде в Україні і це буде окрема програма підтримки телемедицини в Україні. Ми можемо все зробити швидко», — сказав Порошенко.

Глава держави також додав: «крім того я буду просити уряд і народних депутатів врахувати видатки на цю програму і в бюджету 2018 року».

Він зазначив, що система телемедицини, яку пропонує медична реформа, передбачає, що «в кожному ФАПі, в кожній амбулаторії буде проведений широкополосний інтернет, медичний працівник, який буде мати мотивацію там працювати, буде мати доступ, для того, щоб отримати консультацію найкращого фахівця — сімейного лікаря на рівні району, який перенаправить, порекомендує, або дасть можливість безпосередньо вийти на фахівця, включаючи доцентів з кандидатами, професорів, для того, щоб надати якісну консультацію та дозволить зберегти ту «золоту годину», яка надзвичайно важлива при багатьох захворюваннях – інсультах, інфарктах».

Нагадаємо, Президент України Петро Порошенко просить депутатів проголосувати за ухвалення медичної реформи.Читайте также: