Попри війну, Україна — найпривабливіша для інвесторів

logo


17.09.2017 18:01

Попри війну, Україна - найпривабливіша для інвесторів

Україна посіла перше місце в рейтингу найбільш привабливих держав для інвестицій, пише Експрес. Його склали серед країн Європи, Близького Сходу й Африки. Далі за Україною у цьому списку йдуть Румунія та Нігерія. Ви здивовані? Ми також…

— Завдяки чому іноземці поклали око на Україну?

— Фахівці міжнародного інвестиційного видання «Institutional Investor» провели опитування 214 керуючих фондами у 154компаніях, — розповідає Оксана Кузяків, виконавчий директор Інституту економічних досліджень і політичних консультацій. — Їхзапитали, які країни вони б відвідали протягом найближчих 12 місяців задля вивчення можливостей для інвестування. 32%керівників першою у списку назвали Україну. Тобто саме сюди вони би приїхали насамперед задля вивчення потенційних угод. Надругому місці — умунія, за яку віддали голоси 26% респондентів. Далі йдуть Нігерія (25% голосів) та Кенія (24%).

— Завдяки чому Україна опинилася на першому місці?

— Це сталося завдяки величезному потенціалу, який має наша країна. Зміни, які відбуваються у нас, не такі швидкі, як би нам тогохотілося, але вони масштабні. Передусім, ті зміни стосуються податкової системи. І хоча податкове адміністрування, на думку представників нашого малого бізнесу, явно кульгає, однак давня проблема з відшкодуванням ПДВ цього року вийшла з перелікуосновних. Запущено реєстр автоматичного відшкодування ПДВ. Нарешті ми можемо сказати, що за цим показником ситуація стала набагато кращою, ніж була три роки тому.

Ділове середовище для бізнесу в Україні покращується. Спрощуються різні процедури. Запроваджено комплексну реформу податкової та митної систем. А ще — Україна йде до трирічного бюджетного планування.

— А чого найбільше бракує?

— Для інвестора дуже важливо працювати в звичному для нього середовищі — такому, як в інших країнах, і головне — упрогнозованому. Тобто підприємці мають чітко знати, коли й що мають платити, і коли до них повернеться відшкодування. У цьому плані в Україні, безумовно, є позитивні зміни, але слід рухатися далі.

— Які сектори найбільш привабливі для інвесторів?

— В України, насамперед, величезний аграрний потенціал. Наша держава має величезні сільськогосподарські можливості. Крім того, у нас дуже багато високоосвіченого населення. Воно легко опановує нові навички. Ще один великий плюс — можливість для розвитку технологічних галузей (машинобудування, IT-сектор тощо). Є також великий науковий потенціал, бо ми маємо відповідні кадри. Усе це разом справляє непогане враження на інвесторів, не зважаючи на війну на сході країни. До наших реформ прикута увага великих західних країн, а це — своєрідний гарант стабільності. Однак нам не можна зупинятися на досягнутому.

— Інвестори з яких країн виявилися найбільш зацікавленими вивчати можливості України?

— Згідно з опитуванням, найбільше наших потенційних інвесторів — у країнах СНД. Власне, вони віддають перевагу Румунії таУкраїні. А ті, хто працює у Великобританії та Західній Європі, зацікавлені в інвестиціях у Кенію та Нігерію.

— Наскільки важливе це опитування для потенційних інвесторів?

— Таке оцінювання свідчить, що наша країна — дуже хороше місце для інвестицій, хоча було б добре побачити більш суттєвепросування України в найбільш вагомому для інвесторів рейтингу — «Doing Business».

Світлана ОЛІЙНИК

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter