Покладання «розбалансів» газу на ТКЕ веде до дорожчання газу для виробництва тепла у 2-8 разів

logo


Рішення Вищого господарського суду від 6 липня, яким сплату «розбалансів» газу за січень-квітень 2016 року покладено на підприємства теплокомуненерго (ТКЕ), веде до дорожчання газу для виробництва тепла у два-вісім разів, заявляють в Асоціації газового ринку України.

«Це рішення Вищого госпсуду також приведе до перегляду вартості частини газу, який теплопостачальні підприємства використовують для виробництва тепла для населення. Це стосуватиметься газу, вже використаного в минулих опалювальних сезонах, а також у нинішньому», — наводить прес-служба слова голови асоціації Олександра Овдієнка.

В Асоціації газового ринку зазначають, що причиною подорожчання є дії НАК «Нафтогаз України».

«Перегляд вартості газу відбувається внаслідок дій НАК. Компанія, маючи договірні відносини з виробником теплової енергії, не оформляє актів прийому-передачі послуг із постачання природного газу, а також ухиляється від підписання договору постачання природного газу з виробниками теплової енергії», — зазначають у прес-службі.

В АГР наголошують, що у ТКЕ немає джерел для оплати газу на умовах, передбачених рішенням Вищого госпсуду.

«Штучно сформовані послуги балансування не мають економічного джерела покриття й об’єктивно не можуть бути сплачені, неправомірні дії НАК «Нафтогаз України» та рішення суду, яке їх фактично узаконює, призведуть до банкрутства теплопостачальних і теплогенерувальних організацій», — резюмують в асоціації.Читайте также: