Погода посприяла гарному розвитку ярих культур

logo


Друга декада червня характеризувалася помірно теплою погодою з локальним випаданням дощів різної інтенсивності. Посіви озимих зернових культур знаходяться в хорошому стані.

Атмосферні опади були в основному у вигляді дощу, який мав короткочасний і інтенсивний характер, що не дало змогу поповнили запаси вологи в орному шарі ґрунту в достатній кількості, повідомляє УкрАгроКонсалт.

Рослини пшениці озимої знаходяться в фазі формування зерна.

Посіви ранніх ярих зернових культур знаходяться на IX етапі органогенезу (фаза цвітіння), ячмінь — на початку Х етапу. Посіви кукурудзи знаходяться в хорошому стані у фазі 7-го листа.

За повідомленням ГУ Інститут зернових культур НААН, у рослин ярих колосових і зернобобових культур продовжується пожовтіння та відмирання нижніх листків. Ярий ячмінь і пшениця вступили в фазу колосіння — наливу зерна, а горох — в фазу формування бобів.

В цілому, посіви ярих зернових і зернобобових культур знаходяться в задовільному стані, однак оптимальне поєднання температури та опадів дасть можливість рослинам дещо поліпшити своє зростання, а також покращити ситуацію з формуванням майбутнього врожаю.Читайте также: