Податковий комітет ВР підтримав скасування єдиного податку для птахівників

logo


Комітет Верховної Ради з питань податкової і митної політики підтримав зміни до Податкового кодексу України в частині скасування єдиного податку четвертої групи для виробників продукції птахівництва.

Мінінфраструктури планує посилити вимоги щодо порушників вагового контролю
Нардепи хочуть повернутиcя до тестового режиму системи блокування податкових накладних

Про це повідомляє interfax.com.ua.

«Відповідна правка проголосована комітетом і буде розглянута парламентом», — повідомили в комітеті.

Як повідомлялося, аграрні асоціації країни звернулися до глави податкового комітету і прем’єр-міністра з проханням зберегти право птахівників платити єдиний податок четвертої групи.

Згідно зі зверненням, рівень рентабельності виробництва м’яса птиці і яєць значно відстає від показників інших сільськогосподарських галузей. Крім того, тваринники вирощують на своїх сільгоспугіддях рослинницьку продукцію, зокрема, зернові культури, які переробляються і використовуються для відгодівлі тварин.

До четвертої групи платників єдиного податку віднесені агровиробники, у яких частка сільськогосподарського виробництва за попередній податковий період дорівнює або перевищує 75%.

При цьому базою оподаткування для платників єдиного податку четвертої групи є нормативно-грошова оцінка 1 га сільськогосподарських угідь або земель Водного фонду з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного на 1 січня звітного року.

Нагадаємо, дев’ять найбільших аграрних асоціацій України просять голову Комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики Ніну Южаніну, а також прем’єр-міністра Володимира Гройсмана не допустити позбавлення птахівників права платити єдиний податок четвертої групи та отримувати держдопомогу, як це пропонується поправками до законопроекту «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році» (№6776-д).