«План Маршалла» передбачає базову підтримку малого та середнього бізнесу — Кубів

logo


КИЇВ. 14 вересня. УНН. «План Маршалла», запропонований Україні Литвою, передбачає базову підтримку малого та середнього бізнесу. Про це на сьогоднішній прес-конференції заявив перший віце-прем’єр-міністр, міністр економічного розвитку та торгівлі України Степан Кубів, передає кореспондент УНН.

«Цей план є надійний, простий і великомасштабний інструмент для підтримки, базової, малого і середнього бізнесу, що ми зробили… і цей план виділяє основні напрямки сильних сторін України — це інфраструктурні проекти, ІТ, це питання переробки, ланцюг додаткової вартості, що відповідно з сировинної країни ми переходимо в конкурентну країну», — сказав Кубів.

Він також зазначив, що сьогодні розглядається питання підняття в агробізнесі окремих ланок які прискорять створення ланцюга додаткової вартості.

«Реально ми обговорювали сьогодні на засіданні 7 напрямків, де ми домовилися, що є план, операційний, уряду до 2020 року і Литва, яка затвердила в березні цей план Маршалла говорить про Україну 2018-2020 року. Тобто кожне міністерство з асоціацією, з громадськістю пропрацює і ми зберемося після 25 числа (вересня — ред.) визначимо 5 пріоритетних, на базі тих, що затвердив уряд і парламент», — сказав Кубів.

В свою чергу екс-прем’єр-міністр Литовської Республіки Адрюс Кубілюс зазначив, що цей план відрізняється від усіх попередніх тим, що «до цього Україна отримувала не малі грошові вливання у стабілізацію макрофінансової ситуації. Ці гроші не йшли на реальну економіку, вони йшли на стабілізацію банківської системи, на резерви валюти та тому подібне. Друге — Україна отримувала немало допомоги для самих різних реформ.., але Україна, якщо отримувала допомогу, яка вливалась в реальну економіку, вона не була такого масштабу, як ми хочемо зробити».

Як повідомляв УНН, запропонований «план Маршалла» для України розрахований на термін до 10 років і у перспективі передбачає виділення по 5 млрд євро щорічно.Читайте также: