План Маршалла для України планують представити на саміті Східного партнерства

logo


На саміті Східного партнерства наприкінці листопада 2017 року має бути представлено готовий «План Маршалла для України» з його поетапною схемою реалізації.

Про це сьогодні, 14 вересня, заявив екс-прем’єр Литовської Республіки, співавтор «Плану Маршалла для України» Андрюс Кубілюс під час спільного українсько-литовського прес-брифингу за ініціативи «План Маршалла для України» про довгострокову фінансову підтримку реформ в Україні, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Сьогодні якраз в Європейському парламенті на Комітеті закордонних справ обговорюється дуже важливий документ: так звана Резолюція з рекомендацій до саміту Східного партнерства. Саміт відбудеться наприкінці листопада. Якраз у цій резолюції вже йдеться про те, що ми і намагалися досягти: про План Маршалла і про мандат комісії ЄЇБ, щоб вони підготували конкретні документи», — розповів Кубілюс.

Читайте також: Кубілюс: План Маршалла — проміжний етап, поки Україна не має пропозиції членства в ЄС

За словами екс-прем’єра, вже зараз стоїть завдання — підготувати план з поетапною схемою його реалізації.

«Перед нами стоїть набагато більше завдання. Підготувати конкретніший проект, як цей план може втілюватися у життя. Над цим ми почали працювати дуже інтенсивно», — підкреслив литовський чиновник.

Як повідомляв Укрінформ, ініційований Литвою «План Маршалла» для України націлений на залучення міжнародних фінансових установ і забезпечення зростання економіки в Україні до 5-7%. Розміри щорічного інвестування в економіку України мають становити близько 5 млрд дол.