Півмільйона українців восени отримають високу пенсію

logo


Кабінет Міністрів планує скасувати оподаткування пенсій для працюючих пенсіонерів. Цей 15-відсотковий податок було запроваджено в 2015 році з ініціативи уряду Арсенія Яценюка як вимушений крок. Зараз же, як вважає прем’єр-міністр Володимир Гройсман,  у цьому більше немає необхідності.

Про це пише “Народна правда” з посиланням на “Обозреватель“.

В разі прийняття у другому читанні пенсійної реформи, що народні обранці обіцяють зробити вже у вересні, близько півмільйона українців вже восени можуть отримати вищу пенсію. Як зазначається, це один з небагатьох пунктів реформи, в якому парламентарії вражаюче одностайні.

В той же час у боротьбі за “пенсійну справедливість” Кабмін завив про наміри ліквідувати спеціальні пенсії для державних службовців, прокурорів, суддів та науковців.

Також в уряді планують позбавити вчителів, медичних працівників та працівників інших категорій права на призначення пенсії за вислугу років. Разом з підвищенням мінімального страхового стажу це дасть можливість зменшити кількість пенсіонерів і, відповідно, дефіцит Пенсійного фонду.

Раніше ми повідомляли про заяви уряду України  про «осучаснення» пенсій. Планується, що вони будуть перераховані сьогоднішнім пенсіонерам в сторону збільшення.

Стало відомо також, яким буде максимальний розмір пенсій в Україні. Він перевищить 10 тисяч гривень.

Також експерти порахували, скільки людей в Україні можуть залишитися без пенсій. Це може стосуватися близько 70% чоловіків, яким у 2018 році виповниться 60 років.