«Підвищувати мінімалку — це неефективний метод» — експерт

logo


"Підвищувати мінімалку — це неефективний метод" - експерт Олексій Кущ: «Нам треба революція в трудових відносинах та докорінна зміна економічної політики» / Фото:Ukr.Life

Збільшення мінімальної заробітної плати в Україні позбавлене економічного сенсу. Воно має на меті виключно знизити градус соціального напруження.

Про це в коментарі Gazeta.ua розповів фінансовий аналітик Олексій Кущ.

Недостатньо просто піднімати мінімальну зарплату. Нам треба революція в трудових відносинах та докорінна зміна економічної політики. Ідея збільшення мінімалки доводить, що ми зараз працюємо на кількість змін, а не на їх якість

«Ініціатива президента — це маргіналізація економічних ресурсів. Держава створює обставини, за яких велика кількість кваліфікованих працівників буде виїжджати за кордон, адже зі збільшенням мінімальної зарплати будуть збільшуватися і податки, які людина має сплачувати» — говорить експерт.

Треба створити ефективну систему управління трудовими ресурсами.

«Для цього треба змінити весь формат державного управління в економічному секторі. Наприклад, стимулювати зростання зарплати для молодих фахівців, для кваліфікованих кадрів. Нам необхідно більше концентруватися на погодинній оплаті праці. Тобто людина працює не на мінімальну ставку, а може отримувати мінімум за годину. — пояснює Олексій Кущ.- Бо в Україні багато людей, які працюють за сумісництвом, на кількох роботах, тощо».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Ціни неодмінно зростуть» — економіст про можливе підвищення мінімалки

Доцільно встановлювати різний розмір мінімальної заробітної плати для регіонів, вважає експерт.

«Необхідно впроваджувати регіональні коефіцієнти оплати праці. Вони мають відповідати рівню цін та заробітних плат у різних регіонах України. Адже середня зарплата в Києві і Чернігові — це принципово різні речі. Потрібно вводити професійні коефіцієнти вирахування оплати. Бо у нас цю саму мінімалку отримує охоронець в супермаркеті і токар п’ятого розряду, яких вже майже не знайдеш на ринку праці», — зазначає експерт.

На думку економіста, рівень життя українців суттєво не зміниться після підвищення мінімальної зарплати:»У нас велика кількість заробітку українців знаходиться в тіні. Тобто ті, хто отримують офіційно мінімальну зарплату в 3200 гривень, насправді мають більше. Підвищення може тільки покращити стан бюджетників, які отримували саме мінімальну заробітну плату».

«А ось для бізнесу можуть бути негативні наслідки. У них будуть забирати кошти у вигляді прибуткового податку на доходи громадян. Також буде збільшення інфляції, безробіття, але не дуже суттєве. Бізнес буде втрачати кошти і менше вкладати їх у виробництво. Це вплине на рівень економічного зростання», — додає експерт.

×