Підвищення зарплат депутатам – відволікання уваги і легалізація розкішного життя (ВІДЕО)

logo


Підвищення заробітних плат народним депутатам є способом легалізації способу життя для більшості депутатів, які живуть не у відповідності до задекларованих статків, а також способом відволікання уваги суспільства від гострих і критичних проблем країни.

Про це під час прес-конференції повідомив політолог Руслан Бортник, коментуючи рішення Верховної Ради України щодо збільшення окладів народних депутатів.

«По-перше, підняття заробітних плат для народних депутатів — це легалізація їх способу життя. Адже декларації багатьох депутатів — білосніжні, відповідно до них депутати бідні, мов церковні миші, але при цьому користуються певними зручностями і життєвими благами. Саме тому через проблеми заповнення декларацій і знадобилось підняття заробітних плат — це спосіб легалізації їхнього способу життя», — сказав він.

За словами Руслана Бортника, друга складова відповідного рішення щодо збільшення окладів народних депутатів полягає у відволіканні уваги суспільства.

«З року в рік на 50-70% зростає вартість утримання всього державного апарату: це підвищення заробітних плат чиновникам, підвищення вартості утримання функціонування міністерств і центральних органів виконавчої влади. І з державного бюджету корупцію видно із кожної дірки, а ми говоримо про зарплату народних депутатів», — іронізував він. 

Руслан Бортник також пояснив, що окрім фактичної заробітної плати, народні депутати отримають додаткові виплати, які у своїй сумі є суттєвими, і лягають на кишені громадян України.

«Якщо депутатська заробітна плата сьогодні складає від 21 до 40 тис. грн з врахуванням премій і надбавок, існує також фонд помічників народних депутатів, оплата видатків на комунікацію із виборцями та інші видатки (…), то кожен депутат в місяць буде «коштувати» понад 100 тис. грн виплат готівкою — не враховуючи використання пільг, перельотів, телефонного зв’язку і обслуговування приміщень», — деталізував він.

Саме тому, за словами експерта, повинна існувати жорстка і прозора система оцінки діяльності депутатів, якої де-факто сьогодні немає.

 

Софія ЗАРУДНА

 INTVЧитайте также: