Підвищення «мінімалки»: експерт назвав підводні камені

logo


Українцям пообіцяли підвищення мінімальної зарплати. Це станеться тільки після прийняття пенсійної реформи. Йдеться про зростання мінімалки до 3764 гривень. Про це заявив міністр соціальної політики Андрій Рева. В даний час мінімальна зарплата становить 3200.

Чи реально підняти мінімалку, спрогнозував в ефірі радіостанції Голос Столиці голова всеукраїнського об’єднання підприємців «Нова формація» В’ячеслав Кредісов.

На його думку, таке підвищення мінімальної зарплати негативно вплине на ведення бізнесу в Україні.

«Негативно, якщо дуже коротко спробувати пояснити, чому. З тієї стадії розвитку економіки, яка є зараз в Україні і з таким розвитком малого та середнього бізнесу це тільки додаткова інфляція, додаткове безробіття, тому що, повірте, я думаю, що велика кількість підприємців не зможе платити податки. Тобто, іншими словами, відправлення грошей з кишені підприємців в кишені бюджетників, тобто працівників лікарень, вчителів тощо. Це все позитивно. Це треба робити, але не за рахунок бізнесу, а за рахунок підняття економіки в цілому», — пояснює експерт.

Кредісов зазначив, що про підвищення заговорили саме зараз, оскільки влада почала готуватися до виборів і таким чином задобрює бюджетників.

«Тому що ми починаємо поступово готуватись до виборів. На вибори перш за все ходять бюджетники. Тому треба їм подати позитивний сигнал начебто що є підвищення, бо малий, середній бізнес в нашій країні поки що має 15%. Я зараз знаходжусь у Франції у відрядженні. Я вам хочу сказати, що ти можеш йти в банк, ти отримаєш дуже довгу субсидію, кредит. По-друге, є спеціальні програми розвитку малого, середнього бізнесу. По-третє, в житті ніхто не підійде і тому тут середній і малий бізнес 80 і більше відсотків, а в Україні це — 15%, тому негативно», — підкреслив він. 

Нагадаємо, раніше ІА «Грушевського,5» повідомляло, що озвучено новий розмір «мінімалки»: цифра вражає.

Подписывайтесь на аккаунт Грушевского,5 в Twitter, Facebook: в одной ленте — все, что стоит знать о работе украинского и мировых парламентов.