Підвищення акцизу на скраплений газ суперечить Угоді про асоціацію з ЄС — експерт

logo


Підвищення акцизу на скраплений газ суперечить Угоді про асоціацію з ЄС - експерт

Доводити необхідність підвищення акцизу на скраплений нафтовий газ, посилаючись на непрозорість цього сегмента ринку, — непрофесійно. Чим вищим є акциз, тим більшою буде кількість бажаючих його не сплачувати.

Про це на своїй сторінці у «Фейсбук» написав експерт Економічного дискусійного клубу Геннадій Рябцев, коментуючи ініціативу Нафтогазової асоціації України підвищення акцизу на скраплений газ з 52 євро/тис. л до 107 євро/тис. л.. Таке підвищення, на думку НАУ, дозволить позбавитися диспропорції в акцизах на бензин/дизель та скраплений газ, що дозволить цим ринкам розвиватися однаковими темпами.

До того ж, збільшення акцизного податку тільки на скраплений нафтовий газ суперечить:- Плану імплементації Директиви 2003/96/ЄС («потреби… щодо зміни клімату…»);- п. 7 ст. 4 Податкового кодексу («установлення податків та зборів відповідно до платоспроможності платників»);- ст. 337 Угоди про асоціацію з ЄС (про забезпечення споживачам «доступу до нафтопродуктів, зокрема скрапленого газу»).

І ще. Підписавши Угоду про асоціацію з ЄС, Україна зобов’язалася гармонізувати оподаткування пального з вимогами Директиви 2003/96/ЄС.Нагадаю мінімальні рівні, які від нас вимагають: автомобільний бензин — €359/1000 л, дизельне паливо — €330/1000 л, скраплений нафтовий газ — €125/1000 кг.Зараз маємо (усе — за 1000 л): автомобільний бензин — €213,5; дизельне паливо — €139,5; скраплений нафтовий газ — €52. Отже, сьогодні ставки податку в Україні (частка від мінімальних в ЄС): автомобільний бензин — 59%, дизельне паливо — 42%, скраплений нафтовий газ — 76%. З огляду на це, не розумію, про яке «балансування» йдеться в листі Нафтогазової асоціації?

Вечірні ВістіЧитайте также: