Підприємства борошномельної галузі мають інвестувати в новітні технології виробництва

logo


Підприємства борошномельної галузі мають інвестувати в новітні технології виробництва та енергозберігаючі технології задля зниження собівартості продукції, підвищувати якість своєї продукції. Про це розповів економіст інвестиційного відділу Продовольчої та сільськогосподарської організації Об’єднаних Націй Дмитро Приходько в інтерв’ю Аgronews.ua.

Нагадаємо, ПАТ «Аграрний фонд» розпочинає переговорний процес щодо будівництва борошномельного комплексу з турецькою компанією Alapala Makina (промисловий підрозділ Alapala Group).

За словами економіста, в умовах глобальної конкуренції переваги отримає тільки той, хто зможе забезпечити баланс якості і конкурентної ціни.

На сьогодні більш ніж 95% підприємств галузі працюють на обладнанні, що було вироблено до 1988 р.  Завантаження потужностей при цьому складає 50%-60%.

Для отримання додаткового прибутку українським виробникам також необхідно розширювати асортимент продукції. Наприклад, в європейських країнах випускаються сотні різновидів борошна: борошно хлібопекарське, макаронне, млинці, для крекерів, для печива, піци та інше. Також широкий вибір борошняних міксів, борошна із зазначенням конкретного показника його сили, та нових продуктів помелу зі спельти, безглютенової продукції тощо. Також слід звернути увагу на виробництво органічної продукції, яка також може забезпечити додатковий прибуток виробникам», ‒ розповів Дмитро Приходько.

Він наголосив, що для отримання доступу до кредитів від міжнародних фінансових установ також необхідно показати як борошномели управляють ціновими ризиками протягом маркетингового року.