Перша партія вугілля з США прибула до України

logo


8переглядів

13 вересня 2017, 14:43

62 тисячі тон антрацитового вугілля для підприємства “Центренерго” прибули з США до морського порту “Южний”, повідомляє прес-служба Американської торговельної палати в Україні.

“У довгостроковій перспективі «Центренерго» та «XCoal» встановили ділові відносини, які не тільки допоможуть диверсифікувати постачання вугілля, але й потенційно можуть трансформувати енергетичну галузь України», – прокоментувала посол США в Україні Марі Йованович

Укладена угода передбачає загалом поставку 700 тисяч тонн американського вугілля антрацитної групи до кінця цього року. Щомісячно в Україні буде прибувати один або два корабля з вугіллям.

“Безперебійне постачання вугільної продукції американською стороною дасть можливість повноцінного функціонування ТЕС ПАТ «Центренерго», що в свою чергу дозволить стабільно забезпечувати українських споживачів електроенергією та теплом протягом осінньо-зимового періоду 2017-2018 років», – зазначив виконуючий обов’язки генерального директора «Центренерго» Олег Коземко

Як вже повідомляв Mind, згідно з угодою, ціна на це вугілля не зафіксована. Перший корабель Україна отримала вартістю 113 доларів за тонну, а на наступні кораблі ціна буде коливатися.

«Ціна договірна, і на кожен корабель вона може бути окремою, тому сьогодні я не можу вам назвати ціну, яка буде на кожен корабель. Вона може бути за домовленостями зменшена» – повідомляв КоземкоЧитайте также: