Пенсійний фонд додатково перевірить переселенців без довідок ВПО

logo


Пенсійний фонд додатково перевірить переселенців без довідок ВПО

Пенсійний фонд України доручив додатково перевірити переселенців, які відмовилися від довідки ВПО. 

Про це повідомила радник з питань ВПО Міністерства соціальної політики України Ірина Лоюк.

«Остання хвиля, яка була, це з приводу людей (переселенців — ред.), які вже зареєструвалися на території України, купили собі житло, інтегрувалися і відмовилися від статусу ВПО. Востаннє в серпні, десь 19-го числа, прийшов лист-розпорядження Пенсійного фонду, закрите розпорядження за пенсійним управлінням — перевірити таких людей і всіх відправити ще раз отримувати довідки ВПО. Навіть якщо їм вже оформили пенсії, як звичайним громадянам. Ось така неоднозначна і дивна ситуація», — розповіла Ірина Лоюк.

 

Вона також додала, що перевірки таких категорій переселенців Пенсійний фонд пояснює побоюванням так званого «реєстраційного туризму» і бажанням контролювати виплати.

«Ми чули думку Пенсійного фонду з цього приводу. Вони вважають, що почнеться „реєстраційний туризм“, — коли люди будуть приїжджати (на підконтрольну територію — ред.), реєструватися для того, щоб їх не контролювали (переселенців), а Пенсійний фонд хоче контролювати, і будуть їхати назад (на непідконтрольну територію — ред.) жити. Буде продаж реєстрації», — озвучила позицію Пенсійного фонду України Лоюк.Читайте также: