Пенсійна реформа: які зауваження зробили у МВФ

logo


МВФ не задоволений пенсійною реформою в Україні і має низку зауважень.

Причому небезпека загрожує прем’єрові з несподіваного боку. Якщо раніше, перед першим читанням у парламенті, Світовий банк і Міжнародний валютний фонд погодили текст відповідного законопроекту, то останніми днями їхня позиція змінилася. Директор СБ в Україні, Білорусі й Молдові Сату Кахконен, виступаючи наприкінці першої декади вересня на Українському фінансовому форумі в Одесі, озвучила незадоволеність міжнародних фінансових організацій змінами, внесеними в профільному комітеті Ради при підготовці документа до другого читання. Про це пише видання «День».

«Ми відіслали спільний лист разом з МВФ кілька днів тому до уряду, оскільки, за результатами ревізії законопроекту раніше, цього тижня дійшли висновку, що він має бути дещо змінений», — сказала Кахконен. За її словами, пенсійні витрати в Україні становлять 11% ВВП, що істотно перевищує міжнародні стандарти. Крім того, вона зазначила, що зниження ставки соціального внеску з 44% до 24% кілька років тому створило велику діру в Пенсійному фонді.

«Слід реформувати пенсійну систему так, щоб досягти впевненості, що не лише нинішні пенсіонери отримають гідні пенсії, а й майбутні пенсіонери», — зазначає Кахконен. Зауваживши, що урядовий законопроект насправді поліпшує фіскальну й соціальну стійкість пенсійної системи, вона пропонує змінити до другого читання кілька пунктів. «Не відкладайте індексації на три роки, — радить директор СБ. — Одна з причин, чому зараз пенсійна система в поганій формі, в тому, що в кризисні роки індексація пенсій була припинена. Не продовжуйте цю помилку». Вона також вважає, що пенсійна система має передбачати рівень виплат пенсіонерові пропорційно його внескам до фонду, але при цьому захищати найуразливіші верстви населення.

Нагадаємо, раніше ІА «Грушевського,5» повідомляло, у кого доплата до пенсії буде найвищою.

Подписывайтесь на аккаунт Грушевского,5 в Twitter, Facebook: в одной ленте — все, что стоит знать о работе украинского и мировых парламентов.