Пенсійна реформа: як зміняться виплати українцям

logo


В даний час, працюючі пенсіонери мають право отримувати тільки 85% від виплати. Решта – залишається в бюджеті Пенсійного фонду. Так званий «податок» в рамках пенсійної реформи мають намір скасувати.

В результаті розмір пенсій для працюючих збільшать на 17,6%. В Україні працюючих пенсіонерів приблизно 600 тисяч чоловік.

До слова, в той же час про плани скасування прибуткового податку на пенсії, в пенсійну реформу мова не йде. Прибутковий податок платять тільки українці з пенсіями понад 10 740 гривень. 18% стягується з частини пенсії, яка перевищує цю суму.

«Саме в оподаткуванні пенсій не враховується, працює пенсіонер чи ні. Якщо людина працює і має пенсію вище 150% від прожиткового мінімуму для непрацездатних, йому виплачують 85% від пенсії. Це не оподаткування, це неповна виплата », – пояснюють експерти.

Нагадаємо, в Україні пенсії «підвищують» двічі на рік – у травні і грудні. Розмір підвищення залежить від рівня інфляції, якщо пенсії зросли на 10%, то і пенсії повинні збільшитися як мінімум на 10% від мінімалки. Якщо прожитковий мінімум +1247 гривень, а пенсії підвищують, наприклад, на 5%, то і того пенсіонеру, який заробив пенсію в 1300 гривень, і тому, хто отримує 2000 гривень, додадуть по 63 гривні.

Після проведення пенсійної реформи виплати будуть підвищувати на 50% від зростання середньої річної зарплати за три роки + 50% від зростання інфляції за минулий рік. При цьому підвищувати будуть одну зі складових у формулі розрахунку пенсій, в результаті пенсіонери будуть отримувати надбавки, розмір яких буде залежати від стажу і коефіцієнта зарплати.

Рейтинг популярності матеріалу «Пенсійна реформа: як зміняться виплати українцям» на Finance.UA — 2.6