Пенсія в Україні: Рева зробив важливу заяву

logo


Пенсія в Україні зросте з 1 жовтня якщо народні обранці проголосують за пенсійну реформу. 

Про це заявив у коментарі «112 Україна» міністр соціальної політики Андрій Рева.

«Є пропозиція і ми її підтримуємо, щоб щороку у нас зростання соціальних виплат, тобто пенсій, ішло не на 10%, а на 15% – не на 61 грн люди отримали б більше, а на 140», – сказав він.

За словами міністра, «якщо ми знайдемо компроміс із депутатами», то з 1 жовтня мінімальна пенсія в Україні становитиме 1452 грн.

Водночас Рева зазначив, що деяким категоріям громадян пенсію збільшать на кілька тисяч гривень. «Це шахтарі, металурги, працівники хімічної галузі, лікарі, учителі», – додав він.

Як повідомлялося раніше, Рева вважає, що наразі прийнятний розміром мінімальної пенсії в Україні є 4 тисячі гривень.

«За нинішніх умов я вважаю, що пенсія, яка б забезпечила нормальне життя, повинна бути в сьогоднішній Україні не менше 4 тисяч гривень», — сказав він.

Також Рева розповів про високі пенсії чиновників, про які часто згадують політики.

«У нас існує обмеження по виплаті пенсії 10 740 грн. Тобто будь-які розрахунок, який робиться для нових пенсіонерів, пенсія виплачується на руки не більше 10 740 грн. Виключенням є ті люди, які до введення законодавчої заборони отримували пенсію більшу. Таких на сьогоднішній день у нас є близько 20 тисяч по Україні із 12 мільйонів пенсіонерів», — розповів він.

«Найбільшу пенсію в Україні отримує громадянин, льотчик-випробувач, Герой України. Його пенсія на місяць складає 58 тисяч грн», — додав він.

За його словами, розмови про 100-200 тисяч грн пенсії «це поки що розмови».

Він наголосив, що українські судді за законом отримують довічне утримання і отримують пенсію у розмірі зарплати, яка може сягати «декілька сотень тисяч гривень».

«Але ми проектом закону про пенсійну реформу передбачили приведення цих норм у відповідність до загальних стандартів», — сказав Рева.

Як відомо, Рева заявив, що прогнозоване зростання середньої заробітної плати на 37 відсотків – до 7100 гривень – передбачається вже до кінця року.   

Нагадаємо, ранішеІА «Грушевського,5» повідомляло, що очікує українців найближчим часом у зв’язку із індексацією пенсій.

Подписывайтесь на аккаунт Грушевского,5 в Twitter, Facebook: в одной ленте — все, что стоит знать о работе украинского и мировых парламентов.