Пастка для акцизу: хто та чому ініціює впровадження акцизних марок нового зразка

logo


Журналістам «СтопКору» вдалося з’ясувати: в Раді з питань стимулювання інвестицій при Державній фіскальній службі України планують впровадити проект електронної системи акцизних марок. Вартість новації перевищує 4 млрд гривень, тому одразу виникають підозри стосовно корупційної складової даної ініціативи. 

Україна сьогодні посідає перше місце в Європі за обсягами контрабанди цигарок. І ця ситуація сягнула таких масштабів, що в Євросоюзі вкрай схвильовані – коли ж найбільша країна Європи запровадить у себе таку систему акцизних марок, яка б унеможливила тютюнову контрабанду.

Проте складається враження, що будь-які процеси навіть на законодавчому рівні, що спрямовані на ускладнення роботи контрабандистів, саботуються, адже наразі тютюнові потоки – то ціла мафіозна структура, що складається з купи посадовців. 

Про це «СтопКору» підтверджує і голова Національної організації роздрібної торгівлі Юрій Бондарєв.

— Мало віриться в те, що дана зміна призведе до скорочення нелегальної торгівлі. Насправді це удар по легальному бізнесу, це посилення його роботи, при цьому це ніяк не позначиться на нелегалах, – зауважує експерт.

Детальніше про підпільні корупційні схеми у сфері електронних акцизів дивіться у сюжеті «СтопКору».

Коментарі