П.Петренко: з «Газпрому» на користь держбюджету вже стягнено 80,8 млн грн (доповнено)

logo


КИЇВ. 20 червня. УНН. З російського ПАТ «Газпром» на користь державного бюджету станом на сьогодні вже стягнено 80,8 млн грн. Про це під час брифінгу повідомив міністр юстиції України Павло Петренко, передає кореспондент УНН.

«Станом на сьогоднішній день з публічного акціонерного товариства «Газпром» на користь державного бюджету стягнуто 80,8 млн грн», — повідомив П.Петренко.

З його слів, Міністерство юстиції арештувало ці кошти і «станом на сьогодні процес списання і стягнення до державного бюджету завершено, саме цієї суми».

Як повідомляв УНН, у лютому 2016 року Антимонопольний комітет України прийняв рішення накласти на російський ПАТ “Газпром” штраф у 85,9 мільярда гривень, або близько 3,2 мільярда доларів США, через порушення законодавства про захист економічної конкуренції. ПАТ “Газпром” пройшов всі судові інстанції, однак суди залишили без розгляду скарги російської компанії.

Згодом АМКУ нарахував 100% пені на 85,9 млрд грн штрафу ПАТ “Газпром” у сумі 85,966 млрд грн.

У грудні 2016 року Господарський суд Києва задовольнив позов АМКУ щодо примусового стягнення штрафу і пені з ПАТ “Газпром” у сумі 172 млрд грн.

“Газпром” оскаржив таке рішення до Київського апеляційного господарського суду, однак 22 лютого суд апеляційної інстанції відхилив скаргу російської компанії, а пізніше таке ж рішення ухвалив Вищий господарський суд України.

Нагадаємо, 21 квітня Антимонопольний комітет доручив Державній виконавчій службі стягнути 172 млрд гривень штрафу і пені з російської компанії “Газпром”.

1 червня 2017 року міністр юстиції України Павло Петренко повідомив, що в Україні вже стягнуті перші кошти з ПАТ “Газпром” у межах штрафу Антимонопольного комітету.