Озимі зернові продовжують вегетацію

logo


Обстеження посівів озимих зернових культур, проведене науково-дослідними установами УААН, показало, що на кінець першої декади листопада в кращому стані знаходяться посіви озимої пшениці і тритикале по чорному пару, сівба яких проводилась з 10 по 25 вересня.

Про це повідомляє «УкрАгроКонсалт».

Перша половина листопада характеризувалася порівняно теплою, як для цієї пори року, погодою з опадами різної інтенсивності у вигляді дощу. Середньодобові температури повітря були на 1–5 °С вище норми і знаходилися в межах 5–9 °С. Тимчасовий перехід середньодобової температури повітря через +5 °С в бік зниження відзначали 23 жовтня.

Однак, починаючи з 27 жовтня, через підвищення температурного режиму, коли температура повітря підвищувалася до 5–10 °С тепла, озимі зернові культури продовжували вегетацію.

Прохолодна погода в листопаді уповільнює ростові процеси, що призводить до відставання у фазовому розвитку рослин на 2-3 тижні від середніх багаторічних показників.

Нагадаємо, волога та тепла осінь після посушливого та спекотного літа позитивно вплинула на сівбу озимих, проте негативно на темпи збору врожаю.