Освітянин: три мінімальні зарплати краще ніж три прожиткових мінімуми

logo


Завдяки ухваленню нового Закону про освіту і безпосередньої роботі над документом парламентської фракції «Батьківщина» освітяни отримали встановлення посадового окладу на рівні трьох мінімальних заробітних плат, а також інші позитивні зміни у системі освіти.

Про це у коментарі INTV сказав Голова Київської міської організації Профспілки працівників освіти і науки України Олександр Яцунь.

«Хочу подякувати Юлії Тимошенко, що в той критичний момент, коли вирішувалась доля оплати праці освітян — чи буде встановлено посадовий оклад на рівні чотирьох прожиткових мінімумів чи трьох мінімальних заробітних плат — то Юлія Тимошенко своїми зусиллями переконала (депутатський корпус — ред.), і ми отримали встановлення посадового окладу на рівні трьох мінімальних заробітних плат. Це означає, що випускник педагогічного університету, який переступив поріг школи, матиме посадовий оклад на рівні 9600 грн», — сказав Олександр Яцунь.

Голова Київської міської організації сказав, що профспілка освітян «прагнула працювати із депутатами усіх фракцій», проте «із фракцією «Батьківщина» було налагоджено найбільш продуктивний контакт».

«Під час останніх обговорень Проекту Закону Про освіту у профільному комітеті освітяни наполягали на встановленні базового посадового окладу на рівні трьох мінімальних заробітних плат, і нас підтримала Юлія Тимошенко», — акцентував він.

Водночас освітянин зауважив, що тепер принципово важливим залишається бюджетний процес на 2018 рік і виділення відповідних коштів освітянам.

«Щодо реалізації: ми звертаємось з тим, аби покроково відслідковувати формування бюджету на 2018 рік», — сказав він.

Олександр Яцунь також наголосив, що освітяни вимагають збільшення видатків на освітню галузь.

«Заплановане на цей рік підвищення видатків буде невідчутним через те, що його з’їдять інфляційні процеси, девальвація та драконівські тарифи», — сказав він.

Олександр Яцунь додав, що також спільними зусиллями вдалось забезпечити збереження робочих місць освітянам в результаті об’єднання територіальних громад і потенційного ризику скорочення освітніх закладів.

«Ми не можемо допустити, щоб освітян, які працюють у цих школах — залишили на вулиці. У нас є запевнення від місцевих громад (…), що у зв’язку із переходом на 12-річну освіту школи потребуватимуть нових вакансій», — наголосив він.

Освітянин також пояснив, що їх непокоїла ініціатива влади щодо ризиків впровадження державно-приватного партнерства і потенційного відчуження майна освітніх закладів, проте такий ризик сьогодні усунено завдяки спільними зусиллями.

«…ми працювали проти державно-приватного партнерства, тому що коли заходить приватна група чи приватна компанія у навчальний заклад будь-якого рівня, то існує ризик, що вони через суд змогли б відчужити майно. Такий спосіб співпраці не є ефективним для державних інтересів і інтересів освітян», — сказав він.

«Ми також наполягали, щоб професійна технічна освіта залишилась по фінансуванню у межах тієї субвенції, яка розподіляється з виконавчого органу центральної влади, і щоб не покладати видатки на місцеві бюджети, тому що вони не можуть витримати такого навантаження», — підсумував  Олександр Яцунь.

Софія ЗАРУДНА

 INTV